Návod pre pridanie mapy v Impreze bez API

Použitie:  pri kombinácii témy Impreza a mapy na stránke kontakt

Upozornenie: návod je pripravený pre konkrétneho klienta

Impreza (alebo priamo bývalý Visual Composer) obsahuje element mapa. Na jeho použitie je však potrebný kód pre Google maps.

JM Support Návod pre pridanie mapy v Impreze bez APIOd mája 2018 je to však menší problém. Google zmenil pravidlá a nový kód bez zadania kreditnej karty nezískate.  Súčasne po zadaní karty síce máte 200€ kredit na doménu (takže mapy sú stále zadarmo), ale keď už majú vašu kartu…  od mája je rozhodnutie na klientovi.

Ako alternatívu je možné použiť vloženie priamo vygenerovaného kódu z google maps.  Ale ako zabezpečiť, aby vyzeral ako mapa predtým (nebol to len obdĺžnik ale mapa na celú šírku strany)?

1.  najprv treba získať kód. Na stránke google maps treba zadať adresu (pomáha, ak už máte priamo miesto na mape pre danú firmu).  Zvoliť možnosť Zdieľať mapu a skopírovať kód (na obrázku je posledné vyhľadávanie, nie klient 😀 ),

JM Support Návod pre pridanie mapy v Impreze bez API

2. V editore stránky vybrať textový element.  Prepnúť do HTML kódu a vložiť kód skopírovaný z google maps. Textový element musí byť v sekcii (malo by ju pridať samo), ak má byť na celú šírku strany.

JM Support Návod pre pridanie mapy v Impreze bez API

3. Upraviť sekciu, aby sa jej obsah zobrazoval na celú šírku strany

JM Support Návod pre pridanie mapy v Impreze bez API

4. Upraviť šírku vloženej mapy.
Nájsť v kóde údaje width a prepísať ho na 100%. Tým sa zabezpečí, aby sa mapa prispôsobovala mobilným zariadeniam.   Potom už len upraviť výšku mapy (height).  Najjednoduchšie je nastaviť ju priamo v pixeloch.

JM Support Návod pre pridanie mapy v Impreze bez API
Predchádzajúci článok
Návod pre nastavenie CaptainForm a SMTP
Nasledujúci článok
Aktualizácia Imprezy na 6.1 verziu

Súvisiace príspevky

Neboli nájdené žiadne výsledky.