Webové vizitky

Čo je to webová vizitka?

Webová vizitka je statická HTML stránka, čo znamená, že za ňou nebeží žiaden systém na správu obsahu. Môžu byť rôzne typy, základné, prezentačné, s odosielaním formulára (tu už potrebujete php).  Základ je, že sa často nemení a zmenu dosiahnete len zmenou HTML kódu.

Má v dnešnej dobe webová vizitka ešte zmysel?  Niekto vám povie, že nie:

„Web Vizitka je internetová stránka minulosti, stránka, ktorá sa vyrábala 7 a viac rokov dozadu. Je nudná, takmer nepoužiteľná a čo je najhoršie – nepredáva, nezaujíma ľudí, a tým ani giganta Google.“ zdroj: magnetica.sk

Toto je jeden z najväčších mýtov/bludov, ktoré môžete počuť.  Nie každá firma potrebuje plnohodnotnú webstránku, za správu ktorej musí platiť. Všetko je individuálne, ale keď k vám príde klient, ktorému po analýze jeho biznisu poviete, že mu stačí statická stránka, načo má zbytočne za niečo platiť, tak jeho reakcia – veď všetci hovoria, že statické stránky sú zastaralé – vás nadvihne zo stoličky.

Firma jednoznačne nejakú firemnú stránku potrebuje. Ale jej rozsah a náklady na ňu sú veľmi individuálne.

Prečo má webová vizitka zmysel?

Všetko závisí od toho, čo od webovej stránky očakávate.  Nižšie sú reálne príklady použitia.

Nepotrebujem riešiť google, potrebujem mať len web

Čistá prezentačná stránka na podporu firemnej identity. Stránka okrem nákladov na hosting funguje celé roky s minimálnymi prevádzkovými nákladmi.

Prezentačná webová vizitka

JM Support Webové vizitky
JM Support Webové vizitky

Funkčnosť webu sa rieši niekde inde

Ak firma používa riešenie tretej strany, ktoré je možné implementovať na web (napr. objednávkový systém) a opäť nepotrebuje získať klientov z googla, stačí jej HTML stránka na implementáciu daného riešenia a vlastnú prezentáciu.

Prezentačná stránka so systémom reservanto.

Mám web, ktorý nevyužívam

Po čase už nemáte záujem platiť licencie, support, web pre vás nie je zdrojom klientov… ponúkame zjednodušenie a prerobenie na statickú HTML stránku z existujúceho webu na WordPresse.

Prezentačná webová vizitka

JM Support Webové vizitky

Stránka sa pripravuje

Toto riešenie odporúčame pre každú novú doménu (nový web na novej doméne). Nejaký čas trvá, kým sa nová stránka pripraví, resp. niekto kúpi doménu až potom, čo ju má pripravenú. Chyba.

Tiež sa dá použiť tzv. údržbový mód, presmerovanie na prihlásenie a podobne, vypnutie stránky pre vyhľadávače… Ale prečo?  Tie 2-3 týždne na prípravu webu sú ideálnym časom na to, aby ste v googli zaindexovali doménu, aby ste nastavili google analytics, google search console, aby si firma dala vytlačiť vizitky s finálnou adresou…

JM Support Webové vizitky

Stránka sa pripravuje

Je nepísaným pravidlom, že google rýchlejšie indexuje stránky (zaradí do vyhľadávania, nie na prvé pozície) jednoduché webové vizitky. A že až po zaindexovaní treba nasadiť plnohodnotý web, inak sa niekedy načakáte…  Stránka z ukážky bola na googli do 48 hodín.

Prezentačná webová vizitka 

JM Support Webové vizitky

Takže aké má výhody / nevýhody web vizitka?

Rýchlosť

Vytvorenie stránky je možné do 24-48 hodín podľa náročnosti.

Cena

Táto forma stránok je lacná, my ju odpočítavame od konečnej ceny riešenia. A stačí vám minimálny hosting, nepotrebujete databázu a podobne.

Google

Rýchla indexáciia na googli, ak vizitku nahradíte plnohodnotným webom,  google ho rýchlejšie nájde a prehľadá.

Náklady na údržbu

Takmer žiadne. Okrem hostingu si takáta stránka nevyžaduje aktualizácie kódu, nič podobne. Za posledných 10 rokov bolo najväčšou zmenou pridávanie SSL certifikátu.

Možnosť pripravovať iné veci

Rovno môžete zadávať odkaz na stránku na google place, sociálne siete a podobne.

Nevýhody?

Bez minimálnych znalostí HTML a FTP si ju sami neupravíte.

Cena

V prípade, že ešte nemáte doménu, zaregistrujeme ju na váš účet. Ak chcete vlastný hosting, zriadime a nastavíme konto vo websupporte. Vytvoríme a nastavíme emailové schránky.

Základ, čo potrebujeme.

Štandardne sa robí jednostránkový web bez odosielacieho formulára (aby sa nemuseli riešiť spamy). Odkazuje sa na kontaktné stránky sociálnych sietí, klikacie telefónne čísla a podobne.

Čo by ste nám mali dodať:
check_circleNázov firmy/stránky
check_circlePožiadavky na farby, ak nemáte logo
check_circleLogo
check_circleKontaktné údaje
check_circlePrístup na hosting a k doméne, ak už ho máte
check_circleZákladné sekcie stránky, pre ktoré máte obsah (O nás, Naše služby, Kontakt a podobné.
Zaplatíte raz a stránka je vaša navždy
100 €
Cena je uvedená bez DPH

Bez obáv nám pošlite príklady stránok, či HTML šablón, ktoré sa vám páčia…  

Ak ešte nemáte hosting

Môžeme vám ponúknuť hosting za symbolickú cenu. 

Ak ešte nemáte doménu

Zabezpečíme registráciu domény vo Websupporte (podľa ich cenníka), potrebujeme od vás len údaje. Vždy odporúčame registrovať doménu priamo na klienta, ale ak si to želáte, môžeme ju registrovať aj pod naším kontom.

Ak sa neskôr rozhodnete pre plnohodnotný web

Ak sa neskôr rozhodnete pre plnohodnotný web, cena za vizitku vám bude odrátaná z ceny webu (resp. v jej výške dostanete zľavu)