Ako si skontrolovať export na vlastný web v Realsofte

Import z RealsoftuWeb pre realitku

Informácie k nastaveniu, sledovaniu a kontrole exportu z realitného správcovského systému Realsoft na vlastný web vo WordPresse.  Návod je univerzálny, nemusíte mať import od nás.

Ak neviete, čo je správcovský systém RealSoft, tento článok nie je pre vás 😊

Kontrola aktivovania exportu z Realsoftu

Na úvodnej strane hore, v sekcii novinky, je zoznam služieb. Musí tam byť služba:  Licencia Export na vlastný web – Realsoft Weby – Export na vlastný WEB. Túto službu môžete využiť, aj keď máte web, ktorý beží priamo na Realsofte.  V prípade, že tam túto službu nevidíte, kontaktuje priamo Realsoft a túto službu si objednajte. Túto službu je možné aktivovať len jednu, priamo z Realsoftu nemôžete exportovať na viac domén.

JM Support Ako si skontrolovať export na vlastný web v Realsofte

Kontrola správneho nastavenia exportu

Prvotné nastavenie tejto služby robí priamo Realsoft, spolu s aktivovaním služby si od vás vyžiada údaje, ktoré potrebujú a tými je adresa, kam majú údaje posielať a spôsob overovania pre import. Tieto údaje vám poskytne dodávateľ vášho riešenia.

Export na vlastný web sa správa ako export na portál, takže treba ísť do klasických exportov a tu daný „portál“ vyhľadať.

JM Support Ako si skontrolovať export na vlastný web v Realsofte

Realsoft umožňuje export len na jednu URL adresu, z ktorej vieme export rozdeliť podľa určených pravidiel na viac cieľových adries. Je potom na dohode, aká URL adresa sa vracia do RS (pri rozdelom importe je to finálna/posledná adresa, pri násobnom importe je to adresa z hlavného webu)

Nastavenie konkrétnej zákazky v Realsofte

Práve kvôli tomu, že sa export na web správa ako export na portál, musíte mať na zákazke export povolený.  Nastavenie Zobraziť na webe sa používa len v prípade, ak máte web priamo na Realsofte, neznamená to, že sa bude zákazka automaticky exportovať na vlastný web.

JM Support Ako si skontrolovať export na vlastný web v Realsofte

Odporúčame kliknúť na voľbu Kam exportovať a skontrolovať nastavenie pre export.

JM Support Ako si skontrolovať export na vlastný web v Realsofte

Chyby pri exporte

Pri jednotlivých zákazkach vidíte záznam s časom exportu, ID v RS (kliknutím sa dostanete do editovania zákazky), ID na vašom webe (kliknutím sa dostanete na váš web, odporúčame pravý klik myšou a otvoriť na novej karte) a prípadné chybové hlásenie. Chybný export je označený aj vizuálne – červenou farbou.

Chyby:

  • Chyba na strane exportu – export nič nevrátil, najčastejšie ešte nie je spustený, prípadne fatal error na strane importu
  • Chyba – k exportu došlo, import niečo vrátil, najčastejšie konkrétne chybové hlásenie

Dôsledné chybové hlásenia sú záležitosťou samotného importu.

Štandardné chybové hlásenia dané exportným API:

Object not found Zákazka neexistuje.
Agent not found Maklér neexistuje.
Wrong login data Nesprávne prihlasovacie meno a/alebo heslo.
Missing data Chýbajúce pole s JSON datami.
Wrong data Nesprávne pole s JSON datami. Nepodarilo sa vyparsovať JSON.

Okrem týchto posielame hlásenie s kódom 13 a vlastnou správou:

Wrong api key – value Chyba v nastaveniach, nesprávna hodnota API kľúča
Wrong api key – empty Chyba v nastavenia, API kľúč je prázdny
Error with parsing JSON data Chyba v spracovaní dát – nepodarilo sa správne spracovať posielané údaje (ktoré sú správne)
Wrong action parameter – value (1.2) Chyba v údajoch – nepodarilo sa určiť, či ide o makléra alebo ponuku
Missing action parameter – value Chyba v údajoch – nepodarilo sa určiť, či ide o makléra alebo ponuku, pretože tento údaj chýba

 Zodpovednosť za export/import

  • spustenie exportu a jeho prvotná kontrola je jednorazová záležitosť. Po odovzdaní samotný stav exportu nekontrolujeme, pokiaľ to nie je súčasťou podpory, ktorá sa s klientom dohodne. Žiadne ďalšie náklady klient pri exportovaní na vlastný web z našej strany neznáša.
  • chyby odstraňujeme (zisťujeme dôvody) po nahlásení zo strany klienta tak rýchlo, ako je možné.
  • v prípade, že dôjde k zmene samotného exportného API zo strany Realsoftu, mali by o tom klienta informovať a ten nám to musí bezodkladne oznámiť, aby sme mohli upraviť import.
  • v prípade customizácie (úprav podľa špecifických požiadaviek klienta) je súčasťou odovzdania istá forma dokumentácie s popisom custom úprav (odlišností od oficiálneho exportného API).  V prípade špecifických prekladov (na mieru) postupujeme rovnako. Je to dôležité aj pre nás kvôli budúcim aktualizáciam webovej stránky a zachovania týchto zmien.

Spojenie kvality a funkčnosti správcovského systému Realsoft a možnosti redakčného systému WordPress je podľa nás cesta k úspešnému webu realitnej kancelárie.

Ďaľšie články

Ako si overiť, ako je na tom moja doména?

Web pre realitku
JM Support Ako si overiť, ako je na tom moja doména?
Veľmi často tvorcovia webov ponúkajú registráciu domény a hosting.  Ak chcete napr. zmeniť dodávateľa webu, zmeniť hosting, musíte byť držiteľom domény  a váš registrátor musí s vami komunikovať. Ako si…

Info o zraniteľnostiach WP

WordPress
Interná informácia pre weby v našej správe  (detekované zraniteľnosti) Aktualizácia k 1.1.2024 Nájdená zraniteľnosť v Up Solution Core plugin –   vo všetkom staršom ako 8.17.4 – jediná ochrana je  aktualizovať.…

Najčastejšie otázky týkajúce sa SEO

WordPress
JM Support Najčastejšie otázky týkajúce sa SEO
Tento článok je určený našim klientom, ktorým sme vytvorili webové stránky.  Často totiž počúvame „nerozumieme, čo nám hovoríte“. Čo je SEO a prečo je dôležité? SEO je skratka pre optimalizáciu…

Novinky v téme Impreza 8.5W

Impreza
JM Support Novinky v téme Impreza 8.5W
Weby v našej správe aktualizované Hlavné novinky vo verzii 8.5. Ono každý preletí changelog, ale obrázky sú väčšinou v externých linkoch.  A keď to potrebujete, tak nie a nie to…

WPCasa – základné údaje

Web pre realitku, WPCasa
JM Support WPCasa - základné údaje
WpCasa - custom post types NázovPopis listingPonuky WpCasa - custom post taxonomies NázovPopisWPCasa Slovak locationLokality listing-typesDruhy nehnuteľností+ hierarchia featuresVybavenie+ hierarchia listing-categories Špeciálne kategórie - custom post taxonomies, druhy štandardne nie…