Aktualizácia Imprezy na 6.1 verziu

Pri väčšine našich klientov zabezpečujeme priebežnú aktualizáciu, ale u niektorých sa webová stránka aktualizuje jednorazovo.

Pri aktualizácii z verzie 4.6.2 na 6.1 sme si všimli:

  • oficiálne odporúčanie pre aktulizáciu z verzie 4 je vypnúť pred aktualizáciou všetky pluginy.  Potom dostanete hlášku, že Visual Composer musí byť aktívny. V 4.2 má plugin názov Visual Composer, ale v 6.1 je to už Visual Page Builder. Normálne sú to dva rôzne produkty.  Plus vám táto geniálna rada spôsobí, že vám vypadnú widgety.
  • ak používate verziu s SSL, vypadnú po aktualizácii ikony. Je treba ísť do Theme Options a vypnúť Remove „http/https“ from paths to files. Bez toho konzola hlásila, že súbor nie je možné načítať, aj keď reálne existoval. Ono to pravdepodobne nebolo tým, ale asi stačilo nanovo uložiť options, takže akákoľvek zmena by zabrala).
  • akékoľvek vlastné úpravy v child theme (hlavne sa kedysi upravovali hlavičky) spôsobia nefunkčnosť webu. Odzálohovať a vymazať vlastné templaty. Neodporúčame prepnutie z child témy priamo na Imprezu.
  • ak máte vlastné css úpravy v child téme, prídete o ne, boli premenované html tagy.
  • problém s logom. V admine vidno bolo, akonáhle sa kliklo na edit, už zmizlo, muselo sa nanovo nahrať.

Zatiaľ toľko, ešte nás čaká niekoľko aktualizácii z rôznych verzií, budeme priebežne doplňovať.

Doplnenie 31.7. Medzitým stihla výjsť verzia 6.2.2.  Keďže v rámci tej istej hlavnej verzie nebývajú problémy, aktualizovali sme okamžite. Chybou bolo aktualizovať súčasne Revolution Slider na verziu 6 (v čiernej verzii). Jeho ďalšia aktualizácia už nebola možná, pretože vypadol ako plugin podporovaný Imprezou. Našťastie komunikácia s autormi je bezproblémová a táto chybička bude opravená v ďaľšej verzii, ktorá bude dostupná po schválení Envatom.

V tejto chvíli ostatné aktualizácie odsúvame, na support fóre je nahlásených priveľa problémov. Aj u samotného Revolution Slider.

Predchádzajúci článok
Návod pre pridanie mapy v Impreze bez API
Nasledujúci článok
Aktualizácia Imprezy zo 6.1 na 6.6.2

Súvisiace príspevky