Kto hľadá riešenie pre web realitnej kancelárie?

Veľmi zjednodušene:

Čistý realiťák, bez skúseností s webmi

Majiteľ, ktorý chce dostať všetko hotové a aby to fungovalo. Vyzná sa v niečom inom a je schopný a hlavne ochotný delegovať úlohy na niekoho iného.

Realiťák, ktorý to chce zvládnuť sám

Majiteľ, či niekto z jeho tímu, nechce platiť za riešenie na kľúč, radšej si všetko nainštaluje sám, maximálne potrebuje poradiť, čo je vhodné a ako je to najlepšie urobiť.

Developer, ktorý dostal zadanie

Developer, ktorý hľadá riešenie pre klienta a chce mať všetko pod kontrolou a upraviť si na svoj obraz. A hlavne vo svojom mene a na svoj účet.

Pracujeme s WPCasa, pretože ponúka riešenie pre každú z týchto skupín. Len otázky, ktoré kladieme, sú iné.

Čo to vlastne WPCasa je?

WPCasa je kombinácia frameworku priamo pre realitné kancelárie s mnohými rozšíreniami, či už platenými alebo zadarmo, s predpripravenými témami, opäť buď zadarmo alebo platenými.
Plugin WPCasa
Témy (Šablóny)
Free rozšírenia (pluginy)
Platené rozšírenia (pluginy)
Vlastné pluginy
Vlastné témy

Plugin WPCasa

Free, voľne dostupný framework ako základ pre správu nehnuteľností.

Témy (Šablóny)

Je možné použiť 6 predpripravených šablón (platené) určených priamo pre plugin wpcasa v rôznych farabných variáciách, vlastnú tému ako child tému niektorých z free tém alebo úplne novú tému, ktorá upraví šablóny z pluginu.  Každá z tém má svoje demo a pri niektorých si priamo môžete vyskúšať administráciu a nastavenie vzhľadu.

Free rozšírenia (pluginy)

Zo všetkých dostupných free rozšírení považujeme nasledovné pluginy ako nevyhnutné pre fungovanie webovej stránky realitnej kancelárie na Slovensku:

Platené rozšírenia (pluginy)

Opäť, je ich viac, ale nám sa osvedčili tieto:

  • Štítky (WPCasa Listing Labels)
  • Obľúbené ponuky (WPCasa Favorites)
  • Tlač ponuky do pdf (WPCasa Listing PDF)
  • Top ponuky (zvýraznené) (WPCasa Featured Listings)

Pre náročných potom WPCasa Dashboard  a WPCasa Admin Map UI.

Vlastné pluginy

Nami vyvinuté a používané pluginy.  Ide hlavne o:

  • plugin WPCasa Slovak – zabezpečuje nastavenia a úpravy tak, aby viac zodpovedali slovenským zvyklostiam (pojmy, základné hodnoty a podobne).
  • plugin WPCasa Listing XML – opätovne sfunkčnený plugin, ktorý už WPCasa nemá v ponuke (po zmene z témy na plugin), ktorý umožňuje export ponúk v xml formáte. Na požiadanie úprava pre export na nehnutelnosti.sk

Vlastné témy

Nami vyvinuté témy priamo pre wpcasa pluginy.

  • impreza-wpcasa – child téma pre Imprezu s podporou wpcasa. Na tejto téme aktuálne pracujeme, zahŕňa prepojenie s Revolution Slider a Visual Composer.
  • html témy implementované pre WordPress a wpcasa

Keď si chcete spraviť webovú stránku pre svoju realitnú kanceláriu úplne sami, potrebujete:

Nainštalujete si WP, neskôr tému a pluginy

Potrebujete doménu, hosting s databázou a FTP. Od hostingu závisí, ako si WP nainštalujete. Na zvyšok je dosť návodov na nete.
Ale vážne, pokiaľ nezvládnete toto, do webu sa vlastnými silami nepúšťajte.

Pozrite si dokumentáciu

Dokumentácia k WPCasa je naozaj rozsiahla, zvládnete ju aj s google translatorom. Je tam popísaná inštalácia každej z tém (je to rôzne), nastavenie úvodnej stránky, dostupné shortcodes.
Dokonca tam nájdete vzory kódu, pomocou ktorých rozšírite či zmeníte základné nastavenia.

Vyberte si šablónu

Máte na výber zo 6 šablón (tie zvyšné sú skôr pre developerov). Líšia sa hlavne úvodnou stránkou a prvkami, ktoré obsahujú. Toto je veľmi dôležité, šablónu nemôžete “vrátiť” a vybrať si inú.
Určite si vyberte Developer verziu, pretože inak si priplatíte za pluginy

Preložte si tému a pluginy

Preklad by mal byť vďaka podpore Loco Translate pluginu jednoduchý (my používame pro verziu Poeditu).
Ono stačí preložiť len časť, ktorú vidia návštevníci prípadne makléri, netreba prekladať komplet celý admin.

S akými nákladmi treba pri tomto riešení počítať?  WPCasa vás vyjde na 88€ bez DPH, k tomu doména a hosting. Hrubý odhad do 150€ za rok. K tomu už len váš čas, ten si však dokážete zhodnotiť sami.

Ak použijete náš affiliate link, môžeme vám poskytnúť preklady, ktoré už máme hotové zdarma.  Preklad samotného frameworku bude súčasťou novej verzie alebo ho nájdete na githube.

Ak toho času s nastavovaním chcete trochu ušetriť, môžeme vám ponúknuť plugin WPCasa Slovak, pomocou ktorého upravíte väčšinu vecí, ktoré na SK potrebujete. Odhadovaná cena je 50€ bez DPH. Jedna hodina konzultácii je zdarma, za ďalšie je účtovaný poplatok 15€/hod bez DPH.

Keď máte pre niekoho spraviť realitný web, to znamená, že sa vyznáte vo WordPresse, viete si upraviť child témy, jednoducho, viete, čo robíte:

Pozrite si licenčné pomienky

Licenčný kľúč môžete poskytnúť len klientovi, pre ktorého zabezpečujete support. WPCasa je celá pod GPL licenciou, ale toto je dôležité. V prípade, že klient nebude chcieť support od vás, nech si kúpi vlastnú licenciu, vtedy má nárok na support priamo od autorov (v angličtine).

Pozrite si dokumentáciu

Samozrejmosť, ale veľa vecí nájdete vyriešených na githube (napr. ninja forms).

Vyberte si balík šablón

V balíku sú všetky témy a tri nevyhnutné pluginy. Developer licencia je na 20 webov, ale je to skôr na 20 použitých licenčných kľúčov. Závisí od požiadavky na web, ale je možné dokúpiť aj ďalšie pluginy.

Preložte si tému a pluginy

Preklad by mal byť vďaka podpore Loco Translate pluginu jednoduchý (my používame pro verziu Poeditu).
Ono stačí preložiť len časť, ktorú vidia návštevníci prípadne makléri, netreba prekladať komplet celý admin.

S akými nákladmi treba pri tomto riešení počítať?  Jednotlivo by témy a tie tri platené pluginy vyšli na 314 €, takže cena 199€ vrátane všetkých PSD súborov je naozaj výhodná. Keď máte k dispozícii zdrojový kód všetkých tém, je jednoduché rozširovať tú vybranú o prvky, ktoré sa nachádzajú v iných témach.

Ak použijete náš affiliate link, môžeme vám poskytnúť preklady, ktoré už máme hotové zdarma.  Preklad samotného frameworku bude súčasťou novej verzie alebo ho nájdete na githube.

Môžete tiež využiť náš plugin WPCasa Slovak, ktorý nastaví väčšinu vecí tak, aby vyhovovali realitkám na SK. Odhadovaná cena je 50€ bez DPH.  Tu by sme dali prednosť spolupráci prostredníctvom private repository na githube, aby v plugine zostal štandard pre SK, prípadné ďalšie úpravy by bolo lepšie riešiť cez child tému.

[ultimate_heading main_heading=”Riešenie bez starostí”][/ultimate_heading]
[ultimate_heading main_heading=”WPCasa Komplet Štandard” heading_tag=”h3″]Pre klientov, ktorým stačí klasika[/ultimate_heading]

420 € bez DPH

Jednorazový poplatok za vytvorenie webovej stránky

pomoc s doménou a hostingom

inštalácia jadra a potrebných pluginov

inštalácia vybranej témy

prispôsobenie farieb

plugin pre SK úpravu

nastavenie podľa vašich potrieb a požiadaviek

Starostlivosť o web

Za mesačný poplatok 15€ bez DPH vám zabezpečíme plnú starostlivosť o web, aktualizácie, zabezpečenie a riešenie technických problémov.

[ultimate_heading main_heading=”WPCasa Komplet Custom” heading_tag=”h3″]Pre náročných klientov[/ultimate_heading]

Cena dohodou

Jednorazový poplatok za vytvorenie webovej stránky

V tomto prípade ponúkame prepojenie s témou Impreza. Child téma Impreza-wpcasa obsahuje možnosť použiť Revolution Slider priamo pre ponuky,  vlastné elementy pre Visual Composer.

Výhodou tohto riešenia je plná funkcionalita jednej z najlepších tém, ktoré sú aktuálne v ponuke.

Starostlivosť o web

Za mesačný poplatok 15€ bez DPH vám zabezpečíme plnú starostlivosť o web, aktualizácie, zabezpečenie a riešenie technických problémov.

Pár článkov k WPCasa...

Je jednoduchšie spísať si takéto veci, keď práve na nejakom webe robíte…

Menu