Potrebovali sme nový web, pretože sme sa rozhodli stiahnuť veci z viacerých webov na jeden. Malo na ňom pracovať viac ľudí z rôznych PC (takže verzia na localhoste nepripadala do úvahy) a chceli sme sa vyhnúť aj migrácii.  Existuje veľmi elegantné riešenie a to je nový hosting.

Kúpili sme pre jmsupport.sk hosting na wedose aj s SSL s tým, že tam bude len web a maily si ponecháme na websupporte.  Takže môžeme porovnávať.

Prvé príjemné prekvapenie – cena – wedos je určite lacnejší a keďže sme využili aj akciu zľava 50%, aj akciu na prechod od konkurencie, návrat naspäť by tak nebolel.

Web sa pripravil a mňa nenapadlo nič lepšie ako ho prehodiť večer o desiatej. Zmena A záznamu pre *.jmsupport.sk (no comment, ja viem). Web naskočil takmer okamžite, zmena URL adries bezproblémová.  Lenže nešiel pridať certifikát, že DNS nesmerujú na ich server.  Zľakla som sa, že či pre SSL netreba zmeniť celé NS záznamy.

Druhé príjemné prekvapenie – podpora – o pol jedenástej v noci živý človek. Takže nie, stačí A záznam, treba len počkať. Že to ku nim ešte nesmeruje (ale nový web už bežal).

Až vtedy ma trklo pingnúť doménu a ozaj. To už som vedela, koľká bije.  Samozrejme, že viem, že sa vždy menia dva záznamy, robila som to x-krát, len som ten druhý nevedela narýchlo nájsť (áno, predstavte si toho smajlíka, čo trieska hlavou o stenu) Tak som pridala A záznam aj pre jmsupport.sk a až vtedy som si všimla, že sú tam dva. Zaujímavé, že mi ho dovolilo pridať, ale pri editovaní už hlásilo chybu o duplicitnom zázname.

O pol dvanástej doména pingovala správne. Pridala som doménu pod Encrypt a web vypadol (nie problém s SSL, vôbec sa nespustil). Všimla som si, že je v admine oznam, že certifikát bude vygenerovaný o 20 minút, tak som sa rozhodla počkať. Toto bol nezvyk v porovnaní s websupportom. Presne o 21 minút sa certifikát aktivoval, web nabehol a ja som medzitým stihla napísať tento článok. (dobrý spôsob ako neustále nestláčať F5)

O päť minút neskôr zelený zámok, len jedna verzia URL adresy… a zvyšok sa dorieši neskôr. Web beží veľmi svižne.  Pre malé weby na WP nemá wedos konkurenciu, bohužiaľ nemajú (ak to medzitým nezmenili) možnosť vzdialeného prístupu k databáze z iného hostingu, takže nič komplikovanejšie mi tam nepobeží.

Tak to najťažšie snáď za nami. Detaily sa doriešia za pochodu. Pretože určite platí, že kým dlhšie čakáte so spustením webu, tým je nižšia pravdepodobnosť, že ho vôbec spustíte (niekto to povedal, fakt netuším kto, asi ide o preklad).

Je pol jednej a ja idem konečne spať.

Menu